Η ΚΑΛΗ ΧΑΡΑΥΓΗ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΗ ΕΦΕΡΕ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΜΕ 5-2

/, Ανδρικό, Σύλογος/Η ΚΑΛΗ ΧΑΡΑΥΓΗ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΗ ΕΦΕΡΕ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΜΕ 5-2

ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 5-2

(7η αγωνιστική 2ου ομίλου Α’ κατηγορία Πειραιά)

Σ’ ένα παιχνίδι που δεν έδειχνε ότι θα έμπαιναν 7 γκολ καθώς το ημίχρονο έληξε με 1-0 η Χαραυγή κέρδισε τον Κορυδαλλό με 5-2.

Ο Κορυδαλλός που ήταν καλός στο πρώτο ημίχρονο αλλά στο δεύτερο φάνηκε η κούραση, μετά και τα 120’ παιχνιδιού με το Μοσχάτο την Τετάρτη δεν άντεξε στο τέλος στην πολύ καλή Χαραυγή και έφυγε ηττημένος με το βαρύ σκορ.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο με τον Κορυδαλλό να χάνει την μεγάλη ευκαιρία του αγώνα στο 37’ με τον Χαραλάμπους που βγήκε τετ α τετ με τον Δεληγιάννη αλλά έστειλε την μπάλα άουτ.

Στο επόμενο λεπτό (38’) η Χαραυγή “τιμώρησε” τους Κορυδαλλιώτες για τη χαμένη ευκαιρία με ένα πολύ όμορφο γκολ του Καστράτι στέλνοντας τους Χαραυγιώτες με το 1-0 στα αποδυτήρια στο ημίχρονο.

Πιο καλή η Χαραυγή στο δεύτερο ημίχρονο προηγήθηκε με 2-0 με κεφαλιά του Φασιλή μετά από σέντρα του Πεκώφ στο 52’ χάνοντας στη συνέχεια κι άλλες ευκαιρίες για να κάνει το 3-0.

Ο Κορυδαλλός αντέδρασε στο 73’ και μείωσε το σκορ με τον Γκανίδη από ασσίστ του Ζαμπέτη και ωραία προσπάθεια του Σαραντέα.

Στο 79’ και πάλι ο Φασιλής έκανε το 3-1 “κόβοντας” τα πόδια τον Κορυδαλλιώτων που πήγαιναν για την ανατροπή.

Στον 87’ ο Σαραντέας με εύστοχο χτύπημα πέναλτι που κέρδισε ο Λεκάκης από ανατροπή του Τούρλου ξανάβαλε τον Κορυδαλλό στο παιχνίδι που στο 89’ ο Γρούνης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι (χέρι του Νούχο) στην ουσία “τελείωσε” το παιχνίδι με τον Γκόγκα να κλείνει το σκορ στις καθυστερήσεις με σουτ αφού πρώτα τη μπάλα την είχε στείλει Γρούνης με σουτ στο οριζόντιο δοκάρι του Κουλούρη.

Έτσι ο Κορυδαλλός έμεινε στην 12η θέση με 4 βαθμούς και θα υποδεχτεί την επόμενη βδομάδα την Χαλκηδόνα σ’ ένα παιχνίδι που μπορεί να χαρακτηριστεί “ο θάνατος σου η ζωή μου”.

Εξαιρετικός και άψογος και και και ….ο κ. Ορφανός όπως και η βοηθοί του κ.κ. Γεωργακόπουλος και Τζιλίρης.

Ο Κορυδαλλός ευχαριστεί την ΑΕ Χαραυγή Αστέρας για την φιλοξενία.

ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ : Δεληγιάννης, Ξηρόγιαννης, Αγγελόπουλος (75’ Δοξακόπουλος), Αβανίδης, Τούρλος, Καστράτι, Miftari (27’ Φασιλής), Θεοδωρίδης, Γρούνης, Ηλιόπουλος (56’ Γκόγκα), Πεκώφ (61’ Κούκρας).

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Κουλούρης, Πετρίδης, Topi, Λεκάκης, Τσέκερης, Ζαμπέτης, Γκανίδης, Δερμεντζόγλου, Χαραλάμπους (70’ Σαραντέας), Χατζηελευθερίου (46’ Νούχο), Στριγκώνης (65’ Πετράκης).

By | 2017-11-05T21:05:43+00:00 Νοέμβριος 5th, 2017|Ανακοινώσεις, Ανδρικό, Σύλογος|0 Comments