/, Ανδρικό, Σύλογος/Η ΑΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΙΧΙΣΕ ΣΤΟΥΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΙΩΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑΝ ΔΙΚΑΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟ

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ – ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ 1-2

(1η αγωνιστική 2ου ομίλου Α’ κατηγορίας Πειραιά)

Με γκολ στο 90’ από τον Τσαγκάρη ο Αμπελακιακός “απέδρασε” από τον Κορυδαλλό.

Σ’ ένα παιχνίδι για γερά νεύρα μέτρησε η εμπειρία των παικτών του Αμπελακιακού και η συγχρόνως η απειρία των Κορυδαλλιωτών στη φάση του 90’ όπου από μία γρήγορη εκτέλεση φάουλ βρέθηκε ο Τσαγκάρης σε απόσταση βολής από το τέρμα του Κατσικώστα και έστειλε πρώτα τη μπάλα να χτυπήσει στο δοκάρι και μετά να καταλήξει στα “ερυθρόλευκα “ δίχτυα δίνοντας τη νίκη και τους 3 πόντους στην ομάδα του Τάκη Αγγελάκη.

Ο Κορυδαλλός προηγήθηκε στο 15’ με τον Γκανίδη μετά από ωραίο 1-2 με τον Στριγκώνη και σουτ στην “κλειστή” γωνία του Καρνέση.

Ο Αμπελακιακός απείλησε για πρώτη φορά στο 19’ με σουτ του Ράμα έξω από την περιοχή που εξουδετέρωσε εύκολα ο Κατσικώστας.

Στο 30’ μετά από σέντρα του Ζαχαρίου και κεφαλιά του Λεκάκη η μπάλα χτύπησε στο απλωμένο χέρι του Λιάτου με τον διαιτητή κ. Μπαλαχούτη να το θεωρεί ακούσιο και να μην δίνει την “εσχάτη των ποινών”.

Την τελευταία ευκαιρία του α’ ημιχρόνου θα την έχει το Αμπελάκι με τον Ράμα που σούταρε έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα έφυγε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Κατσικώστα.

Το 2ο ημίχρονο ανήκει στον Αμπελακιακό με τον Κορυδαλλό να περιορίζεται στις αντεπιθέσεις.

Με κύριο εκφραστή τον Τσαγκάρη ο Αμπελακιακός έχασε ευκαιρίες για να ισοφαρίσει νωρίς στο 2ο ημίχρονο. Η ισοφάριση ήρθε στο 71’ με ωραίο σουτ του Selmanaj όπου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κατσικώστα.

Στο 73’ ο διαιτητής απέβαλε σωστά με κόκκινη κάρτα (2η κίτρινη) τον Κοκλιώτη ενώ στο 75’ απέβαλε με απ΄ευθείας κόκκινη κάρτα τον Topi λανθασμένα για ανατροπή του Σταφσουλάι έξω από την περιοχή ο οποίος δε ήταν σε προφανή θέση για γκολ όπως ο διαιτητής έγραψε στο φ.α. και δείχνει ξεκάθαρα το video του αγώνα.

Στο 88’ ο κ. Μπαλαχούτης απέβαλε σωστά με κόκκινη κάρτα (2η κίτρινη) τον Μπούτση αφήνοντας του Σαλαμινιώτες με 9 παίκτες.

Στο 90’ η εμπειρία των παικτών του Αμπελακιακού όπως προείπαμε έδωσε τη νίκη στους Σαλαμινιώτες.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Κατσικώστας, Topi, Ζαχαρίου, Πετρίδης, Τσέκερης, Ζαμπέτης, Λεκάκης (71’ Χαραλάμπους), Χατζηελευθερίου (57’ Μπλέντζος), Γκανίδης, Ευδαίμων (79’ Σαραντέας). Στριγκώνης.

ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ : Καρνέσης, Τρικαμηνάς, Λιάτος, Χαλούλος, Ντόνης, Μπούτσης, Κοκλιώτης, Ζώτο (59’ Selmanaj), Ράμα (81’ Ραπτόπουλος), Τσαγκάρης, Σταφσουλάι (77’ Κρούτη).

By | 2017-09-25T00:21:28+00:00 Σεπτέμβριος 25th, 2017|Ανακοινώσεις, Ανδρικό, Σύλογος|0 Comments