ΗΤΤΑ ΤΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΝΤΕΡΜΠΙ

//ΗΤΤΑ ΤΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΝΤΕΡΜΠΙ

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΑΕ ΘΥΕΛΛΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 0-1 (11η αγωνιστική 2ου ομίλου Α’ κατηγορίας Πειραιά)

Την ήττα γνώρισε στο τοπικό αλλά και βαθμολογικό ντέρμπι ο ΑΟ Κορυδαλλός από την ΑΕ Θύελλας Αχιλλέα Κορυδαλλού.

Η Ένωση μπήκε πιο καλά στο παιχνίδι και ευτύχησε να προηγηθεί στο 11’ με τον Γκάνι που και πριν το γκολ αλλά και μετά είχε από μία ευκαιρία ακόμη για γκολ.

Ο Κορυδαλλός που ήταν κακός στο 1ο ημίχρονο έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 32’ με τον Λεκάκη, με τον Κοντόπουλο να κάνει μία μεγάλη απέκρουση σε κόρνερ.

Στο 2ο ημίχρονο ο Κορυδαλλός πήρε τα ηνία του αγώνα ήταν καλύτερος από την αντίπαλο του αλλά δεν κατάφερε να πάρει κάτι από τον αγώνα. Η Ένωση κοίταξε περισσότερο την άμυνα της βγαίνοντας επικίνδυνα στην αντεπίθεση κυρίως με τον Καρακασίδη.

Ο Κορυδαλλός είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες για να ισοφαρίσει, η πρώτη με τον Βασιλόπουλο που έστειλε από ευνοϊκή θέση την μπάλα να φύγει ξυστά άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κοντόπουλου και η δεύτερη με τον Μπλέντζο που ο Κοντόπουλος του είπε και πάλι όχι.

Η Ένωση έμεινε με 10 παίκτες αφού σωστά ο κ. Πετρουμιάνος απέβαλε με 2η κίτρινη κάρτα τον Γκάνι στο 75’ ένα γεγονός που δεν το εκμεταλλεύτηκε όμως ο Κορυδαλλός.

Την ευκαιρία να τελειώσει τον αγώνα είχε ο Καρακασίδης στο 79’ σε μία από τις αντεπιθέσεις αλλά έστειλε την μπάλα λίγο άουτ από τα δοκάρια του Κουλούρη.

Εξαιρετική η διαιτησία του κ. Πετρουμιάνου αλλά και των βοηθών του κ.κ. Κουρομιχελάκη και Ζερβάκη.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Κουλούρης, Χαντζής, Βαρδής, Λίτσο (63’ Τσόλης), Καραπετσάνης, Ζαμπέτης, Μπλέντζος (83’ λ.τρ. Καρδάσης), Μάρθας (55’ Χατζηελευθερίου), Λεκάκης, Βασιλόπουλος, Τσιμιλιώτης.

ΑΕ ΘΥΕΛΛΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑ : Κοντόπουλος, Αναγνωστάκης (90’ Μέμιτσας), Σιοροβίγκας, Καλογερόπουλος, Τζουμανάι, Πούλιας, Γκάνι, Γκοτζάι, Σέρβος (63’ Ξανθάκης), Καρακασίδης, Μαρλαφέκας (67’ Λαζόπουλος).

By | 2016-12-04T20:28:10+00:00 Δεκέμβριος 4th, 2016|Μη κατηγοριοποιημένο|0 Comments