ΗΤΤΑ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΜΕ 2-0 ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ

/, Ανδρικό, Σύλογος/ΗΤΤΑ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΜΕ 2-0 ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ

ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 2-0

(6η αγωνιστική 2ου ομίλου Α’ κατηγορίας Πειραιά)

Ήττα στο τοπικό ντέρμπι για τον Κορυδαλλό από την Κύπρο με σκορ 2-0. Ανώτερη η Κύπρος στο παιχνίδι απείλησε για πρώτη φορα στο 17’ αλλά ο Κατσικώστας έδιωξε την μπαλά σε κόρνερ. Στο 26’ ο Κοττάκης έκανε το 1-0 όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο ίδιο μοτίβο και το 2ο ημίχρονο που το έργο τους έγινε πιο εύκολο μετά την σωστή αποβολή με 2η κίτρινη κάρτα του Λεκάκη στο 67’. Στο 73’ οι Κύπριοι άγγιξαν το 2-0 αλλά ο Κουλούρης εντυπωσιακά έστειλε την μπάλα κόρνερ. Το 2-0 και στην ουσία το κλείδωμα του παιχνιδιού έγινε στο 86’ από τον Παυλόπουλο με διπλή προσπάθεια με τον Κουλούρη στην πρώτη να σώζει εξαρχής την εστία του. Στις καθυστερήσεις ο Ταμπουράκης είχε την ευκαιρία να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 3-0 αλλά απέτυχε.

Με λάθη η διαιτησία του Σφούνου εξαιρετικοί οι Κεφαλιάκος Κ. και Γιανναράκης.

ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡ. : Βασιλειάδης, Λέκκας, Αλευρής, Ρικούνοφ, Κόμης Αλ., Καλικάντης, Κοττάκης, Χατζημελετιάδης (88’ Κόμης Κ.), Da Costa (73’ Ταμπουράκης), Κατσούλας, Παυλόπουλος.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Κατσικώστας (46’ Κουλούρης), Πετρίδης, Topi, Λεκάκης, Δερμεντζόγλου, Ζαμπέτης, Γκανίδης, Χατζηελευθερίου (57’ Τσέκερης), Σαραντέας, Ευδαίμων (79’ Νούχο), Στριγκώνης (69’ Πετράκης),

By | 2017-11-04T12:17:13+00:00 Νοέμβριος 4th, 2017|Ανακοινώσεις, Ανδρικό, Σύλογος|0 Comments