/, Ανδρικό, Σύλογος/ΔΙΑ ΠΥΡΟΣ ΚΑΙ ΣΙΔΕΡΟΥ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ Ο ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 4-5

(3η φάση Κυπέλλου Ερασιτεχνών Πειραιά)

Πήγε να αυτοκτονήσει αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Γκανίδη στο 5’ των καθυστερήσεων ο Κορυδαλλός την δυναμική ομάδα του ΑΟΚ Φαλήρου και να πάει το παιχνίδι στην παράταση όπου πήρε την πρόκριση.

Και όμως όλα έδειχναν ότι θα πάνε καλά για τους Κορυδαλλιώτες αφού προηγήθηκαν στο 6’ με τον Λεκάκη μετά από ασσίστ του Στριγκώνη.

Προειδοποιητικές βολές (ευκαιρίες) έριξαν οι παίκτες του Φαλήρου στο 19’ και 20’ με τον Κορυδαλλό να απαντάει με γκολ του Στριγκώνη στο 22’ μετά από ωραία κάθετη του Χατζηελευθερίου.

Μείωση του σκορ από τους γηπεδούχους στο 24’ από τον Καραγιάννη που χάνουν μεγάλη ευκαιρία στο 37’ για να ισοφαρίσουν με τον Κορυδαλλό να απαντάει στο επόμενο λεπτό (37’) με γκολ από τον Στριγκώνη μετά από εντυπωσιακή προσπάθεια και ασσίστ του Λεκάκη.

Μετά από λίγο ο Στριγκώνης έκανε το 1-4 με τον κ. Δαμιανάκη μετά από υπόδειξη της κα Βογιατζιδάκη να ακυρώνει το γκολ σαν οφσάιντ κάτω από τις διαμαρτυρίες των παικτών του Κορυδαλλού.

Οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με σκορ 2-3 αφού ο Καραγιάννης ξανά στο 43’ μείωσε το σκορ.

Εντυπωσιακό το πρώτο τέταρτο του 2ου ημιχρόνου με τους παίκτες του ΑΟΚ Φαλήρου να ισοφαρίζουν στο 53’ με τον Μπετχάβα με τον Κορυδαλλό να χάνει δύο ευκαιρίες στο 56’ και 57’ και το Φάληρο να κάνει την ολική ανατροπή στο 58’ με τον Rondo.

Ο Κορυδαλλός πίεσε και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 5’ των καθυστερήσεων με πολύ όμορφο γκολ του Γκανίδη με κεφαλιά μετά από μακρινή πάσα του Πετρίδη στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση.

Η παράταση ήταν παράσταση για έναν και αυτός ήταν ο Κορυδαλλός. Σ’ έναν επιθετικό μονόλογο ο Κορυδαλλός έχασε ευκαιρίες με τον Χαραλάμπους είχε δύο οριζόντια  δοκάρια με τον Ζαμπέτη στο 98’ και το 102’ με τον παίκτη του Κορυδαλλού που είχε τα δοκάρια να πετυχαίνει το νικητήριο γκολ-πρόκρισης στο 114’ μετά από ασσίστ του Χαραλάμπους. Για το γκολ διαμαρτυρήθηκαν οι παίκτες του Φαλήρου καθώς θεώρησαν τον παίκτη του Κορυδαλλού σε θέση οφσάιντ.

Εξαιρετικός ο κ. Δαμιανάκης όπως και οι βοηθοί του κ. Μουμπογιατζόγλου και κα Βογιατζιδάκη που τις έτυχαν όμως και δύο φάσεις που διαμαρτυρήθηκαν οι ομάδες.

ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ : Παλυβός, Meky Omar, Λύγκος, Σαριδάκης (87’ Σιακούλης), Μπετχάβας (60’ Κουμπούρας), Σερετίδης, Rondo (67’ Μαρκατζίνος), Καραγιάννης, Δωρογιάννης (83’ Εστυλιανίδης), Ντρούγκας, Κάππος.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Κατσικώστας, Topi (120’ Φωτιάδης), Νούχο, Πετρίδης, Ζαχαρίου, Ζαμπέτης, Γκανίδης, Λεκάκης (46’ Χαραλάμπους), Σαραντέας (68’ Ευδαίμων), Χατζηελευθερίου, Στριγκώνης (46’ Τσέκερης).

By | 2017-10-14T13:08:31+00:00 Οκτώβριος 14th, 2017|Ανακοινώσεις, Ανδρικό, Σύλογος|0 Comments